• Sarı Kantaron Yağı (100 ML)
  • Sarı Kantaron Yağı (100 ML)
  • Sarı Kantaron Yağı (100 ML)
  • Sarı Kantaron Yağı (100 ML)
  • Sarı Kantaron Yağı (100 ML)
Sarı Kantaron Yağı (100 ML)
Ürün Kodu : Arz-00007       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
35.00 TL   Kdv Dahil
2 gün içinde kargoya teslim edilir
-
+

İçindekiler: Zeytinyağı, Sarı Kantaron

Karaburun, Ödemiş, Bayındır kırsallarında Mayıs sonu Haziran başı döneminde özenle toplanmış sarı kantaron çiçeğinin Karaburun zeytinyağlarında bekletilmesiyle (maserasyon) elde edilmiştir. Herhangi bir koruyucu vb. katkı maddesi içermez. Yara ve yanıkların tedavisinde, kas ve eklem ağrılarının dindirilmesinde destekleyici olarak kullanılabilir. Sarı kantaron üzerine yapılmış bilimsel çalışmaların yoğunluğunu ise antidepresan etkisi üzerine yapılmış çalışmalar oluşturur.

Hypericum perforatum latince adı olan Sarı Kantaron bitkisi Hypericum, Yunanca “Huper” ve “eikon” sözcüklerinden oluşmaktadır ve “doğaüstü” anlamı taşımaktadır. İyileştirici özelliğinden dolayı sihirli olduğuna inanılan bu bitkiye eski çağlarda mistik anlamlar yüklenmiştir. Eski çağlardan günümüze etkili bir yara ve yanıkların iyileşmesinde ve antimikrobiyel olarak halk arasında kullanılmış olan bir bitkidir. Eskiden beri özellikle yatalak hastaların yaralarının tedavisinde çok iyi sonuçlar verdiği bilinmektedir. Yine antik çağlardan beri H. perforatum’un nörolojik ve psikiyatrik hastalıkları tedavi etmekte kullanıldığı bilinmektedir. Melankoli ve delilik tedavisinde kullanılmıştır. Bitkinin halk arasında başağrısı, menopozal nevroz, zihinsel hastalıklar, hipokondriyazis, hidrofobi, aşırı duyarlılık, nevralji, koksalji, tetani, paraliz, spatik paraliz, çene kilitlenmesi, boyun tutulması, omurilik hastalıkları, spinal konvülziyon, spinal irritasyon gibi bazı nörolojik rahatsızlıklarda da kullanıldığı rapor edilmiştir. (Kaynak: http://bitem.bezmialem.edu.tr/images/sari-kantaron-yag.pdf)

100 ML'dir.

 

Kullanımı: Cilt bakımı için cildi temizledikten sonra yeterli miktarda yağı cildinize masaj yaparak uygulayınız. Cilt tarafından emilimi gerçekleşene kadar bekleyiniz. %100 saftır, koruyucu içermez.

Uyarılar: Haricen kullanılır, dahili kullanım için uygun değildir. Kullanıldıktan sonra cildinizi güneşten kaçınınız. Akşam kullanılması tavsiye edilir. Buzdolabında saklanması ve kapağı açıldıktan sonra 6 ay içinde tüketilmesi tavsiye edilir. Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Kargoya Veriliş
:
2 gün içinde kargoya teslim edilir
Kargo Firması
:
Mng Kargo
Gönderilecek Bölge
:
İzmir
Teslimat Detayları
:
Kargonuz paketlenmiş olarak kargoya teslim edilir.
İade/İptal Detayları
:
Kozmetik ve temizlik ürünlerinde kutusu açıldıktan sonra iade kabul edilmez.
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?