Başka Bir Üretim Mümkün!

Mimas Sabunlarının üreticileri olarak ekolojik maliyeti üretim maliyetinden daha önemli buluyoruz. Bu çerçevede üretim maliyetini ikinci planda bırakarak öncelikle düşük ekolojik ayakizi hedefiyle ekolojik maliyetlerimizi düşürmeye gayret ediyoruz.

Bu çerçevede, üretimde kullandığımız tüm girdileri;

Varsa Sarpıncık ve civar köylerden,

Yoksa, Karaburun’dan,

Yoksa, Karaburun Yarımadası’ndan

Yoksa, İzmir’den

Yoksa, Türkiye’de en yakınımızdaki yerden

Sıralamasıyla temin etmeye çalışıyor, asla ithal girdi kullanmıyoruz. Üretim girdilerinin temini sırasında oluşacak tüm ekolojik ayakizi fazlalığından kaçınmaya çalışmakla birlikte, bu girdileri tercih ederken girdinin üretim aşamasındaki ekolojik ayakizinin de düşük olmasına özen gösteriyoruz.


Üretmek için yeryüzünü yok etmemize gerek yok. Karşı tepedeki keçi ağılına yürümek, maki bitki örtüsünün şifalı bitkilerinden ihtiyaç kadarını özenle toplamak, civardaki zeytin bahçelerinin yağlarını kullanmak çok zor değil. Ucunda ölüm yok, sonunda hayat var.

Sabunlarımızın üretimden paketleme aşamasına kadar her noktasında elektrik tüketiminden uzak duruyor, el yapımı sabunlar üretiyoruz.

İnandığımız değerlerin ışığında; bilimsel çalışmaları ve teknikleri kendimize yol gösterici kabul ederek, insana vedahi doğaya zararlı hiçbir kimyasal katkı maddesini sabunlarımızda kullanmıyor, doğallığın en mümkün olduğu noktada üretim yapmaya çabalıyoruz. Üretimimizde pirina yağını kullanmamakla birlikte sabunluk, çamur yağ da denilen tortulu kalitesiz yağları değil, Karaburun’un kaliteli zeytinyağlarını kullanıyoruz ve sabunlarımızı %100 zeytinyağından üretiyoruz. Vegan sabunlarımızda hiçbir hayvansal içerik bulunmamakla birlikte, diğer tüm sabunlarımızda günlük, taze keçi sütü katkısını ekliyoruz. Defne, Lavanta, Kantaron, Badem gibi bitkisel destek yağlarını ise mümkünse dağlardan topladığımız bitkilerle atölyemizdeki kendi imbiğimizde elde ediyoruz.

Mimas Sabunları

- Karaburun bölgesinin kaliteli zeytinyağlarından %100 zeytinyağlı

- Vegan sabunlarımız dışında tüm sabunlarda keçi sütü katkısı

- Üretimden paketlemeye %100 el yapımı.

- Yerelden temin, yerelden istihdam.

- Düşük ekolojik ayakizi

- Kimyasal katkı maddesi, kimyasal renklendirici ve esans içermez. Paraben içermez.

- Karaburun’un doğal bitkilerinden destekleyici yağlar (Kantaron, Defne, Lavanta, Badem vb.)
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?